ZŠ - stávající situace

Mgr. Šperl minulý týden informoval, že na celý tento týden odjíždí. V úterý jsem mu volala a když mi telefon nezvedal, zaslala jsem mu SMS, že jsme byli domluveni na zaslání jeho rezignace, nic však nepřišlo. Dnes – ve středu – telefonoval a sdělil mi, že rezignaci zatím nezaslal, protože chce ještě jednou v klidu zvážit vše, co se událo, že však určitě dodrží slib a během příštího týdne rezignaci zašle.

Mezitím jsem zaslala dotaz do právní poradny Svazu města a obcí, jehož je naše obec členem: který ze zákonů, které se zabývají jmenováním ředitele školy (příspěvkové organizace), má větší váhu – zda Školský zákon nebo Zákon o obcích. Oba zákony tuto situaci upravují, každý však jinak. Pokud Mgr. Šperl rezignaci nezašle, pomůže nám to v dalším rozhodování tak, aby žádné kroky nebyly právně napadnutelné.