Vítání občánků 2014

V pondělí 5. května poctili náš obecní úřad svou milou přítomností naši nejmenší občánci, jejich maminky a tatínkové, sourozenci a ostatní příbuzní. Po více než dvaceti letech se totiž v obřadní místnosti našeho úřadu konala slavnost Vítání občánků. Zúčastnilo se 13 miminek narozených v roce 2013 a 2014.

Slavnost byla zpestřena vystoupením dětí ze Základní školy v Třebotově pod vedením paní učitelky Václavy Makovcové. Děti svým krásným zpěvem a recitací přivítaly miminka mezi sebe.

Všichni malí občánci byli postupně představeni paní starostce Alici Rahmanové a panu místostarostovi Stanislavu Ouřadovi. Po vtipném povídání paní starostky následovalo předávání dárečků a kytiček a podepisování památní knihy, kterou nám pro tuto příležitost ilustrovala třebotovská spisovatelka a ilustrátorka, paní Irena Lachoutová. Po rozloučení ještě následovalo focení. Několik fotek od paní fotografky Tamary Bujňákové můžete vidět ve fotogalerii.

Podle reakcí maminek soudím, že se slavnost povedla a doufám, že se nám podaří obnovit tuto milou tradici.

Už teď se těším na příští nové malinké občánky, které, doufám, za rok budeme moci přivítat :-)

Katka Kolací, vaše matrikářka