Vítání občánků 2015

V pondělí 4. května 2015 jsme navázali na obnovenou tradici a v  obřadní síni Obecního Třebotov se uskutečnilo další Vítání občánků. Tento rok se sešlo celkem devět miminek, jejich maminky a tatínkové, sourozenci a ostatní příbuzní. Naší nejmladší občance dokonce nebylo na akci ani jeden měsíc.

Slavnost byla zpestřena, tak jako vloni, vystoupením dětí ze Základní školy v Třebotově pod vedením paní učitelky Makovcové. Letos se ke školákům přidaly i děti z mateřské školy pod vedením paní učitelky Slavotínkové a paní učitelky Suché. Všechny děti svým krásným zpěvem a recitací přivítaly miminka mezi sebe a potom jim předaly dárečky, které vlastnoručně vyrobily.

Naši malí občánci byli postupně představeni paní starostce Jitce Šůrové, která je poté uvítala. Akce se zúčastnila i paní místostaroska Lucie Crlíková a pan zastupitel Marek Veselý. Po vtipném projevu paní starostky následovalo předávání dárků a květin a podepisování pamětní knihy. Všechna miminka se na závěr slavnosti vyfotila se svými rodinami. Několik fotek od paní fotografky Tamary Bujňákové můžete vidět zde.

Jsme moc rády, že se nám podařilo obnovit v obci tuto milou tradici a těšíme se na všechny nové občánky zase za rok u dalšího Vítání.

Za třebotovskou matriku
Katka Kolací a Andrea Purnochová