Úvodní strana Obecní úřad Zajímá Vás Odpadové hospodářství Nová vyhláška o místním poplatku za odpady

Nová vyhláška o místním poplatku za odpady

Od ledna letošního roku je v platnosti nová vyhláška o místním poplatku za odpady. Poplatek 600 Kč za osobu trvale bydlící se nemění a musí se uhradit do konce dubna. Nejdůležitější změnou však je, že se snižuje poplatek za trvale neobydlené objekty (chaty nebo rodinné domy, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba). Nová částka je 730 Kč za objekt (oproti původní částce 860 Kč) a musí se uhradit do konce června.  Nově jsou povinni platit i cizinci, kteří se v Třebotově zdržují po dobu delší 3 měsíců. Celé znění vyhlášky naleznete v sekci Obecně závazné vyhlášky http://www.obectrebotov.cz/index.php/obecni-urad/dokumenty-obce/obecne-zavazne-vyhlasky.

Žádáme občany, aby poplatky za komunální odpad a psy na rok 2017 posílali přednostně bezhotovostně na č. účtu 126584339/0800 s uvedením čísla popisného či evidenčního jako variabilního symbolu. Občané Solopisk a Kaly přičtou ke svému číslu ještě 1000 (např. chata č.e. 756 má VS 1756). Do poznámky pro příjemce, prosíme, uveďte jména osob, za které posíláte platbu (např. Novák Jan+Hana+Marie, 2 psi). Do 30 dnů po přijetí platby na účet vám zaměstnanci technických služeb doručí nalepovací známku na popelnici do schránky. Prosíme Vás o zřízení schránky a viditelné označení čísla domu. Popelnice bez známky nebudou vyváženy po 1. červnu.

Poplatek za psa zůstává 100 Kč, za každého dalšího psa 200 Kč a za psa v bytovce 300 Kč a je splatný do konce února.